Dobrodružstvá a zážitky

Proste sme si povedali, že si to zaslúžia ;) .

Asi ste si všimli, že v poslednej dobe sa veľmi intenzívne venujeme žiakom prvého stupňa. Vybrali sme si tridsiatku detí z Košíc a okolia, ktoré dosahujú dobré študijné výsledky, podľa hodnotenia učiteľov sa správajú slušne a zaslúžia si našu pozornosť (niektorí z nich sa napríklad zúčastnili aj našej recitačnej súťaže).

A po náročnom programe sme sa rozhodli, že ich pozveme ešte do Steamfactory v košickej Optime, kde nám poskytnutím zľavy vyšli v ústrety. Deti si zahrali laser game, vyskúšali Detský svet, in- line korčuľovanie či lezeckú stenu a keďže sa výborne zabavili na pár hodín, toto miesto Vám rozhodne odporúčame navštíviť ;) .

PS: počas obeda sa naša vedúca opýtala detí, kam by chceli ísť nabudúce. A odpoveď Vanesky bola jednoznačná: ,,Do Paríža" ;) . Nuž vedúca, máš, čo robiť ;) .

 

Konferencia v Budapešti: Miro sa zúčastnil konferencie, kde reprezentoval Knižný klub PAĽIKERAV pred 200 účastníkmi z celej Európy a USA. Môžeme povedať, že prezentácia mala úspech a veľa ľudí bolo nadšených z našich výsledkov a zahŕňali Mira otázkami o tom, ako funguje náš Knižný klub

 

Tu je vlog o prvej z nich- naši členovia KKP sa zúčastnili školenia pre rómskych redaktorov RTVS. Aké to tam bolo?

V októbri sa už tradične v Košiciach koná Polievkový festival, a to je naozaj veľká udalosť . Množstvo komunít na jednom mieste a medzi nimi už po tretíkrát aj my .
Tento rok ste mohli v našom stánku okoštovať Písmenkovicu, poctivú domácu fazuľovú polievku s písmenkami. 

Tentokrát Vám prinášame vlog až z ďalekého Španielska, kde mali naši mladí možnosť byť prvýkrát súčasťou medzinárodnej výmeny .
Za pozvanie ďakujeme Gastronomický spolok .

 Pozrite si video zo školenia recenzentov ktoré sa konalo v Hanušovciach nad Topľou.

Hanušovce - Kaštieľ a Archeopark

Botanická záhrada

Výlet do ZOO kontakt Liptovský Mikuláš

Spomienka na náš Koncert v parku za PALIKERAV.

Bibliotheka 2017

Knižný klub Palikerav v radiu EXPRES

My sa snažíme tráviť víkendy plnohodnotne, intelektuálne- a tak sme si na besedu k nám pozvali výnimočného človeka Michala Mižigára, ktorý k nám pricestoval až z Budapešti . Porozprával nám nielen časť zo svojho zaujímavého životného príbehu, ale hlavne nám poskytol prehľad o histórii Rómov a vývoji rómskeho jazyka .

Bolo nám cťou byť súčasťou projektu Spoznajme sa, ktorý organizovala Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach, kde sme mali možnosť na besede predstaviť náš Knižný klub

Tentokrát sa s Vami podelíme o naše zážitky z nášho prvého výletu na kúpalisko počas tohto leta  .
Namierili sme si to do Aquacity Poprad, kde sme si plnohodnotne vyskúšali všetky akcie, ktoré tento aquapark ponúka.

Výlet do Tricklandie a Domu hore honami - HELIPORT

Školenie recenzentov - Hanušovce - august 2018

Výlet do Tatrapolisu

Zážitky z Viedne - pri príležitosti odovzdávanie cien Sozialmarie 2018

Teambuilding Košice

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.