Annamária Rostášová

Volám sa Annamária Rostášová, bývam v malej, málo známej obci Lastovce, mám 19 rokov. Som maturantkou Strednej zdravotníckej školy sv. Alžbety v Košiciach. Keďže ma zdravotníctvo napĺňa, rozhodla som sa v štúdiu pokračovať na Prešovskej univerzite v Prešove, odbor ošetrovateľstvo. Nie je nič krajšie ako usmiate tváre, ktoré sa na vás vďačné dívajú alebo pocit, že ste niekomu pomohli a podieľali ste sa na jeho uzdravení, či už na tom fyzickom alebo psychickom.

Moja láska k literatúre a knihám sa spája so španielskym jazykom. Ako je to možne? Odpoveď je jednoduchá. V detstve bola literatúra a knihy mojou slabou stránkou, no keď som objavila tento jazyk a začala sa ho učiť prostredníctvom počítača a internetu začala som objavovať aj bdejúceho milovníka kníh a poézie. Začala som čítať knihy, hlavne romány, poéziu. Mojim obľúbeným spisovateľom je najznámejší španielsky básnik Gustavo Adolfo Bécquer. Ale taktiež čítam historické knihy, hlavne tie z 2.sv vojny.

Píšem vlastné básne a stále mi po hlave behali a aj behajú nové príbehy na romány.
Je to ako ponoriť sa do iného sveta, je to ako byť v raji, z ktorého sa nikdy nechcem vracať. Postupom času som začala čítať eknihy v španielskom jazyku, ale stále si rada sadnem vonku v tichu, zoberiem knihu a prečítam niečo aj v našom jazyku, je to pre mňa ten najlepší odpočinok a útek z reality aký môže existovať. Môžem sa preniesť do úplne iného sveta, prežívať to, čo cítia iní, zabudnúť na problémy, zabudnúť na všetko zlé čo je tam vonku. Niekedy mi hovoria, že žijem v oblakoch, v ilúzií, stále myslím na nemožne a som nenapraviteľná romantička. Ale preferujem žiť takto a šťastne, ako utrápená a zatrpknutá. Život je príliš krátky na to, aby sme dlho premýšľali nad vecami, ktoré nemajú význam.

Taktiež milujem cestovanie, aj keď som zatiaľ nemala možnosti, aby som si to splnila. Mojim snom je precestovať svet a spoznať rôzne kultúry, pamiatky, tradície nových ľudí.
Zaujímajú ma rôzni skladatelia klasickej hudby, môj obľúbený je Mozart. Zbožňujem klasickú hudbu, pretože si v nej môžem vytvoriť svoj vlastný príbeh. Alebo nádherné obrazy, v ktorých sa snažím prísť na to, čo tým autor chcel povedať. Na umení je to najkrajšie to, že každý v ňom vidí niečo iné, každý si vytvára svoj vlastný príbeh, ale jedine autor vie aká je pravda.

Mám rada prírodu, čerstvý vzduch v Tatrách a dlhé prechádzky v parku. Moje obľúbené ročné obdobie je poetická jeseň a zbožňujem dážď, ktorý ma vždy inšpiruje v tvorení.

„Tie najkrajšie veci na svete nemôžeme vidieť a ani sa ich dotknúť. Musíme ich cítiť srdcom. “ – Helen Keller
Nikdy sa nevzdávajte, splňte si všetky svoje sny a bojujte až kým nedôjdete do cieľa. Život je požičaní, netrvá dlho. Snažme sa prežívať každú minútu ako keby sme v nej mali prežiť celý svoj život, To najkrajšie čo máme sa nedá kúpiť ani všetkými miliónmi na svete, pretože to najkrajšie je ukryte v našej duši...


AMA LA VIDA! (Miluj život!)